Czym jest FIRECURE

 

 

DLA FRYZJERÓW

Prezentujemy unikatową metodę leczenia włosów ogniem, metodę - która ratuje zniszczone włosy oraz rewelacyjnie ich regeneruje! Innowacyjna metoda rekonstrukcji włosów polega na obrobieniu włosów ogniem. Regeneracja przeznaczona jest dla wlosów szorstkich, porowatych,suchych i łamliwych. Korzyści z tej niesamowitej formuły: olsniewający połysk, wzmocnienie,odżywienie oraz niesamowita miękkośc włosów. Likwidacja rozdwojonych końcówek! Składniki aktywne dzięki dzialaniu otwartego ognia głęboko wnikają w strukture włosa wypełniają jego ubytki. Ze względu na to że włosy bezpośrednio z ogniem kontaktują tylko kilka minut, zabieg ABSOLUTNIE bezbieczny!!! W trakcie leczenia długość włosów zostaje nie naruszona, efekty leczenia są natychmiastowe i utrzymują się od 3 tygodni do miesiąca. Zdjęcie mikrokamerą przed i po zabiegu

DLA KLIENTÓW

Uwaga! Zapytaj fryzjera który proponuje Ci zabieg leczenia włosów ogniem czy posiada on Certyfikat wydany przez właściciela patentu. Jest to gwarancją tego że zabieg zostanie wykonany poprawnie, bez negatywnych skutków ubocznych. Sprawdz listę naszych salonów partnerskich i znajdz specjaliste obok twojego domu! Dzwoń teraz aby dowiedzieć się więcej.

 

CZEMU SAME FIRECURE

O kontakcie włosów z ogniem wiadomo od dawna. Na dzień obecny są dwie mniej więcej znane metody kontakta włosów z ogniem. Jedna z nich ma nazwę „ Piroforez” i jest zarejestrowana w Rosji. Właściciel patentu Kurbanova Olga. Patent zarejestrowany w Federalnej Służbie własności intelektualnej Patentów i Znaków Towarowych. Numer wpisu: 2009123252/12, 18.06.2009. Publikacja: 27.05.2010. Dokumenty cytowane w zestawieniu: Artykul autora Romana Gavrishkiva ze Lwowa „ strzyżenie ogniem " w gazecie "Nowości" oraz w gazecie "Segodnya” od 17.05.2007 Wideo oraz opis metody można obserwować na stronie właściciela patentu. Rosyjska metoda ma nazwe Piroforez – to jest metoda regeneracji włosów ogniem i polega na tym, że włosy przed kontaktem z ogniem nasycone są odżywkami olejami oraz maskami, które jeszcze PRZED kontaktem włosów z ogniem zamykają łuski włosówe. Wacik nasączony jest medycznym spirytusem etylowym (96 %). Ogien który wytwarza się za pomocą spirytusu etylowego ma temperaturę palenia koło 700 stopni Celsjusza i na tyle mocno działa na włosy że na końcówkach włosów tworzą się kulki spalonej keratyny, które po zabiegu trzeba usunąć za pomocą ręcznika. Druga metoda jest bardziej znana w Polsce oraz w Ameryce Południowej i ma nazwe Velaterapia. To jest sposób usunięcia rozdwojanych końcówek włosów za pomocą ognia świeczki. Fryzjer dzieli SUCHE włosy na cienkie pasemka, skręca je a następnie przesuwa pod nim płomień świeczki. Z pasma wystają tylko poszarpane końcówki i drobne włoski, i to one zostają spalone.

 

CZYM SIĘ RÓŻNI FIRECURE OD INNYCH METOD

Przy regeneracji włosów ogniem metodą Firecure włosy kontaktują z ogniem tylko w mokrym lub mocno nawilżonym stanie (nie na sucho jak przy velaterapji). Za pomocą pochodni z wacikiem obrabia się cała powierzchnia włosów wraz z końcówkami, a nie tylko same końcówki jak przy ww velatetapji. Wacik jest nasączony roztworem specialnym (roztwór kwasu z alkoholem). pH preparatów zawierających kwas wynosi 2,5-3. Wiadomo że srodek kwasowy działa na włos jako domykacz łuski włosowej. Łuska włosa zostaje wygładzona i domknięta, środki nałożone na włosy przed kontaktem włosów z ogniem zawierające keratyne oraz inne odżywcze składniki pod wpływem ciepła oraz kwasa wchłaniają się głęboko do srodka włosa. Za tym włos robi się wyraźnie zdrowszy i odzyskuje połysk, łatwiej się rozczesuje, a domknięta łuska sprawia, że nie traci tak szybko wilgoci w nim zawartej. To z kolei oznacza mniejszą tendencję do matowienia i puszenia. Kwas, który w reakcji z alkoholem tworzy eter, przy paleniu wytwarza tak zwany „zimny ogień” (temperatura palenia eteru nie przekracza 40 stopni Celsiusza) po wyparowaniu eteru zaczyna sie palenie pary alkoholu, a temperatura płomienia tej pary nie przekracza 250 stopni Celsiusza. Czyli na włos działa jasny, świecący ogień niebieskiego koloru który ma temperaturę od 40 do 250 stopni. Temperatura płomienia swieczki jest od 750 do 1400 stopni Celsiusza (Velaterapia), temperatura płomienia spirytusu etylowego jest około 700 stopni Celsiusza (Piroforez). I w pierwszym i w drugim przypadku traktowania włosów ogniem na końcówkach włosów wytwarza się tak zwana keratynowa kulka spaloniego włosa. Kulka, po usunięciu jej z włosa zostawia uszkodzoną końcówke włosa, która w krótkim czasie wraca do pierwotnego stanu, jest wciąz osłabiona i zniszczona.

 

CZYM JEST OGIEŃ I JAK ON DZIAŁA NA WŁOS.

Ogień jest konglomeratem zjawisk towarzyszących reakcji spalania. Podczas tego procesu chemicznego wydziela się duża ilość energii, która rozprasza się w formie ruchów termicznych oraz świecenia atomów. Płomień jest to mieszanina świecących gazów i cząstek ciał stałych. Energia powstająca w procesie spalania oprócz energii cieplnej rozprasza się w postaci promieniowania elektromagnetycznego, w tym energii świetlnej. Znaczna część cząstek w płomieniu jest naładowana elektrycznie. A większa część powstającego promieniowania to promieniowanie widzialne i podczerwone. Za tym można z pewnością powiedzieć że tak samo a newet lepiej, płomień, który powstaje przy paleniu roztworu kwasu z etanolem, działa na włosy jak i pielęgnica do włosów z ultradźwiękami i podczerwienią (nowoczesny wynalazek fryzjerski dla regeneracji włosów) Przy kontakcie z włosami ten „zimny ogień” zamienia wodę w parę i wprowadza ją do ścisłego wnętrza włosa (to czyni go miększym i elastyczniejszym). Jest udowodnione że podczerwień którą zawiera ognień regeneruje zniszczone tkanki włosów, pozytywnie działa na wyrastające włosy, one są lepiej odżywione, zdrowsze i mocniejsze. Działanie podczerwieni którą zawiera ogień przyspiesza ich porost.

 

ZASTRZEZENIA PATENTOWE

Firecure – Metoda regeneracji włosów, wcześniej umytych, znamienna tym, że włosy nawilżone lub mokre po przygotowaniu zadaje się otwartym „zimnym” ogniem na całej długości włosa we wszystkich kierunkach naprowadzając pochodnie ognia grzebieniem. Metoda regeneracji włosów według zastrz. 1, znamienna tym, że płomień ze spalonej mieszanki spiritusu i kwasu posiada temperaturę w zakresie 60°C - 240 °C dzięki czemu końcówki włosów się topią, a cała powierzchnia włosa zostaje z zamkniętymi łuskami. Metoda regeneracji włosów według zastrz. 2, znamienna tym, że keratyna się nie spała i nie tworzy się na końcu włosa kulki keratynowej jak przy stosowaniu innych metod.